Web Tasarım Ankara

Okulumuzda MEB’in belirlediği haftalık 30 ders saatine karşılık, 40 saat eğitim verilmektedir. Derslerimiz sabah 09:30’da başlayıp, akşam 16:40’da sona ermekte,16:50 -18:15 saatleri arasında etüt hizmeti verilmektedir.

Tüm öğrencilerimize sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi yemeği verilmektedir.

 

Cumartesi günleri ihtiyaca göre ücretsiz takviye kursları düzenlenmektedir.

 

Özel Yeni Çizgi Koleji yeni öğretim yılı yabancı dil eğitim programı;

Yeni öğretim teknikleri göz önünde bulundurarak, öncelikle çocuklara İngilizceyi sevdirmeyi hedefleyen programlar oluşturulmuştur.

Öğrenciye aktarılması hedeflenen dil becerileri ağırlıklı olarak dinleme konuşma, okuma, kelime dağarcığını geliştirme ve temel dilbilgisi kurallarıdır.

İngilizce Dil Eğitimi alanındaki en iyi ders kitapları kullanarak konusunda uzman öğretmenler tarafından öğrenciler eğitilir.

Başarı için derslere devam ve öğrenci motivasyonu şarttır; öğrencilerin İngilizceyi eğlenerek ve yaşayarak yapması hedeflenmiştir.

British İngilizcesi öğretilmesi hedeflemiştir.

Seçmeli yabancı dil olarak Almanca, Rusça seçmeli olarak verilmektedir.

 

Ana sınıflarından itibaren tüm sınıflara branş öğretmenleri girmektedir. Branş dersleri atölye ve özel donanımlı birimlerde yapılmaktadır.

 

Duygusal gelişim, irade ve değerler eğitimi danışman öğretmenlik sistemi ile uygulanmaktadır.

 

Akıllı tahtalarla desteklenen, 20 kişiyi kesinlikle geçmeyen, huzurlu ferah ve teknolojik donanımlı sınıflarda öğretim yapılmaktadır.

 

Çocuklarımız yaş ve seviyelerine uygun kulüp faaliyetlerine katılmaktadırlar.

 

Kategori: Okulumuz   
Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...