Web Tasarım Ankara

 

    Yeni Çizgi Eğitim Kurumları ailesi olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılına coşku ve heyecanla başladık. Velilerimizin de katılımıyla gerçekleştirilen açılış programıyla şölen havası içinde yeni eğitim öğretim yılına merhaba diyerek, ders başı yaptık.


    Şiir, gösteri ve çeşitli etkinliklerin yer aldığı açılış programında konuşma yapan Okul Müdürümüz Nazmi KÜLEKÇİ; eğitimin yükselen çizgisi, akademik eğitimin, yaşam becerileri ve benlik eğitiminin adresi Yeni Çizgi Eğitim Kurumları olarak; Millî Eğitim Temel Kanunu’nda yer aldığı üzere Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, ailesini, vatanını, milletini seven, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı ve yaratıcı öğrenciler yetiştirmeyi amaçladıklarına vurgu yaparak, yeni öğretim yılına çok iyi hazırlanıldığını, öncelikli hedefin okullarımızda öğrencilerimize sunulan eğitim öğretim imkanını üst düzeye çıkararak, onlara daha iyi ve daha iddialı bir eğitim öğretim hizmeti sunmak olduğunu, değerler eğitimi, manevi eğitim ve yabancı dil öğretiminde yeni yöntem ve stratejiler geliştirildiğini, uzun süreden beri çalışmaları devam eden yeni Eğitim Modeli çalışmalarının ana temasını “Yaşam Becerileri ve Benlik Eğitimi”nin oluşturduğunu belirtti ve eğitim öğretim süreinde okul, öğrenci ve veli işbirliği ve birlikteliğinin önemine dikkat çekti.


    Okul Müdürümüz öğrencilerimize hitaben; “Vatan sevgisi, bayrak sevgisi, millet sevgisi her şeyin önünde gelir. Çünkü bunların her biri bağımsızlığımızın olmazsa olmazıdır. Atalarımızın büyük kahramanlık ve fedakârlıklarla canları pahasına koruğu bu aziz vatan bizlere bir emanettir. Almış olduğumuz bu emaneti her ne pahasınahttp://www.tualimforum.com/images/nkt.jpgolursa olsun korumak ve gelecek nesilletre taşımak boynumuzun borcudur.

   Unutmayınız ki, omuzlarınızda geleceğin sorumluluğu vardır. Bu sorumluluğu taşımak öyle kolay olmayacak, çok çalışmayı gerektirecek ve fedakârlık isteyecektir.

 

    Yakın ve geçmiş tarihimizde bütün zorluklara rağmen büyük kahramanlıklara imza atmayı başarmış bir milletin evlatları olarak, bugün de Ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik oynanmak istenilen oyunlara ve tehditlere boyun eğmeyeceğiz. Biz;Ülkemizi sevmeye, Millet olarak birlik ve beraberliğimizi korumaya devam ettiğimiz, birlik ve beraberliğimizi ayakta tutmayı sağlayan milli ve manevi değerlerimize bilinçli bir şekilde sahip olduğumuz, aynı zamanda bilimde ve teknolojide çağa ayak uydurduğumuz sürece, bağımsızlığımızın sembolü bu bayrak inmeyecek, ezanlar susmayacaktır. Şuna inancımız tamdır ki, bunun teminatı sizlersiniz.” şeklinde mesajlarını ifade ederek, yeni öğretim yılının Yeni Çizgi Ailesine, tüm eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olması ve başarı dilekleriyle sözlerini tamamladı.

 

Fotoğraflar
Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...